Upravit stránku

Jasan

Dopřejte svým smyslům požitek. Na první pohled vás zaujme charakteristická různobarevnost jasanových lamel, která je způsobená obsahem nepravého tmavšího jádra stromu. Podlaha tak nepůsobí jednolitým dojmem, je moderní a svěží.
Jasanové dřevo patří společně s tím dubovým mezi nejlepší materiál pro masivní podlahy. Je velmi tvrdé, odolné, ale zároveň i pružné, což mu předurčuje dlouhou životnost. Jasanovou podlahu poznáte na první pohled díky její charakteristické různobarevnosti, která působí velmi svěže a moderně.

Jasanová podlaha je velmi houževnatá, a tak si ji můžete bez obav pořídit do obývacího pokoje, kuchyně a dalších frekventovaných místností. Problém nepředstavuje ani použití thermo-jasanového dřeva v koupelnách.

Oblíbené jsou jasanové podlahy v provedení Rustikal, kdy lamely obsahují větší i zatmelené suky a jsou barevně velmi zajímavé, rozzáří i tmavší interiér. Masivní podlaha z thermo-jasanu má pak sytě čokoládovou barvu a je vhodná do prostor s velkými změnami vlhkosti.
Jasanová podlaha

Thermojasan

Jedná se o dřevinu, která je při teplotě nad 200°C ošetřena bez chemických přísad. Tím se změní vlastnosti dřeva: velmi dlouhá životnost, žádné zásmolky, minimální bobtnání a sesychání.
Termodřevo je díky vysoké stabilitě rozměrů a dlouhé životnosti vhodným stavebním materiálem všude tam, kde převládají výrazné změny vzdušné vlhkosti a klimatické výkyvy (např. v oblasti wellness a saun) a představuje příjemnou alternativu k obkladům.
Je také ideálním materiálem na podlahy do zimních zahrad a na venkovní podlahy teras s osvědčenou životností nad 45 let.

 

Způsob pokládky jasanové podlahy

Každá podlahová palubka z jasanového dřeva je zpracovaná z jednoho kusu masivního dřeva a jemně broušená. Masivní prkna mají tloušťku 21 mm a šířku 137 mm. Pero a drážka s mikrofázkou po celém obvodu umožňují hned tři způsoby pokládky:

Jasanové masivní podlahy vyrábíme v síle:

  • 21 mm
Povrch jasanové podlahy doporučujeme povrchově ošetřovat lakem nebo olejem. Zejména tmavému povrchu thermojasanu je nutné věnovat dostatečnou péči, protože je vlivem UV záření náchylný ke světlání a šednutí.
Thermojasan
  • jasan
  • thermojasan
  • thermojasan
  • Jasan natur
  • Jasan rustikal
  • Jasan select
  • Thermo jasan
  • Thermo jasan bílý